Andrzej Halicki nr 1 na Mazowszu w okręgu nr 5 z listy Koalicja Obywatelska. Wybory europejskie 2024 czas zacząć. Twój głos jest ważny! W Polsce wybory odbędą się w niedzielę 9 czerwca.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się między czwartkiem 6 czerwca a niedzielą 9 czerwca 2024 r. W Polsce 9 czerwca w niedzielę. Jeśli masz obywatelstwo Unii, masz prawo głosować w tych wyborach, razem z około 400 mln Europejczyków. Twój głos się liczy. Europa to Europejczycy, to wartości europejskie. Twój głos wpłynie na wizję i kształt naszej wspólnej przyszłości.

O czym zadecyduje Twój głos?

Wybory europejskie odbywają się co pięć lat, wybierasz w nich swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego – jedynego na świecie zgromadzenia ponadnarodowego wybieranego w wyborach bezpośrednich. Europosłowie reprezentują Twoje interesy, kształtują prawo unijne i podejmują decyzje w kwestii nowych przepisów. Głosują też nad nowymi umowami handlowymi oraz kontrolują funkcjonowanie instytucji UE i to, jak wydawane są pieniądze podatników.

Twój głos jest ważny!

Więcej: https://european-union.europa.eu/institutions-law-budget/european-elections-2024_pl