Strona strefaeuro.eu wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej: Polityka cookies

O NAS


konferencja-saryusz-wolski-i-trzaskowski6

Od lewej:Andrzej Halicki, Poseł na Sejm RP – Jacek Saryusz – Wolski i Rafał Trzaskowski – kliknij

 

Paremia na gmachu Sądu Najwyższego brzmi:”Dobre ustawy rodzą się ze złych obyczajów”. Parafrazując – zanim wejdziemy do strefy euro, sprawdźmy doświadczenia innych. Te dobre i te złe. To od nas samych zależy jakie będzie nasze miejsce w Europie i jakie odniesiemy korzyści z naszego współuczestnictwa w procesach integracyjnych Unii Europejskiej . Stąd m.in. nasza inicjatywa:


Wygraj euro-spinki Posła!

Andrzej Halicki - Debata dla Europy

Andrzej Halicki – Debata dla Europy, 07.05.2011

 

Andrzej Halicki  w Platformie Obywatelskiej


Bardzo serdecznie zapraszam Szkolne Kluby Europejskie i wszystkich chętnych do udziału w debatach, dotyczących roli Polski w dzisiejszej Unii, w tym w dyskusji na temat przyszłości strefy euro w Polsce. Biorę aktywny udział w akcji na rzecz przeciwdziałania agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży, prowadzonej m.in. ramach programu „Orlik”. Mamy teraz okazję spotkać się także w ramach mojej inicjatywy na rzecz wprowadzenia waluty euro w Polsce.


Polska dyplomacja gospodarcza nabiera dziś wyjątkowego znaczenia. To ona jest dziś naszą bardzo silną walutą. Jej szczególnym miejscem staje się Parlament Europejski.


Polska i Polacy zasługują na dobrą reprezentację w Brukseli, reprezentację która ponad interes partyjny cenić będzie dobro wspólne. Wierzę, że w roku 2012 – wraz z mistrzostwami Europy w piłce nożnej, po raz pierwszy organizowanymi w Polsce, świętować będziemy także sukcesy gospodarcze, które spowodują wejście Polski do Strefy Euro na optymalnych warunkach, w czasie, gdy Unia Europejska skonsoliduje działania w kierunku opanowania kryzysu finansowego. Dotychczasowe i ewentualne późniejsze zaniechania w tej dziedzinie kosztować nas będą miliardy Euro. Obecny kryzys finansowy w Europie nie oznacza kryzysu euro, ale konieczność podjęcia wszelkich działań, zapobiegających tego rodzaju sytuacji – w przyszłości. Musimy grać do jednej bramki, a jest nią sukces gospodarczy i polityczny Polski.

 


Zapraszam serdecznie

Poseł Andrzej Halicki

Przewodniczący PO Region Mazowiecki

andrzej@halicki.pl

DEBATY

Obserwujemy, sprawdzamy, informujemy, przekazujemy. Czekamy na uwagi…

Redakcja

Leave a Reply

Kategorie
Archiwa