Strona strefaeuro.eu wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej: Polityka cookies

Andrzej Halicki-opinie

Halicki: bezpieczeństwo najważniejszym tematem rozmów Merkel-Szydło

Angela Merkel podczas wtorkowego spotkania z Beatą Szydło w Warszawie rozmawiać będzie m.in. o obronności, polityce klimatycznej, polityce imigracyjnej i energetyce. Kanclerz Niemiec spotka się również z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej widzi punkty wspólne na tych obszarach. – Najważniejszym jest bezpieczeństwo – stwierdził gość „Rozmowy Poranka” na TVN24BiS.
Więcej: TVN24BIS

ANDRZEJHALICKI, TVN24BIS

Wybory parlamentarne już 25 października. Do spisu wyborców dopisz się przez ePUAP2 – przekonuje minister Andrzej Halicki

Wybory parlamentarne już 25 października. Do spisu wyborców dopisz się przez ePUAP2 – przekonuje minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki.
Bez wizyty w urzędzie będą mogli to zrobić tylko ci, którzy wcześniej założyli i potwierdzili w urzędzie swój Profil Zaufany – czyli oficjalne konto na portalu ePUAP2.
Do tej pory ponad pół miliona Polaków założyło swój Profil Zaufany. Zdaniem Halickiego sprawa dopisania do spisu wyborców jest dobrą okazją do założenia i potwierdzenia takiego konta.

Więcej: polskieradio.pl

Polsko – mołdawskie memorandum o współpracy w dziedzinie e – administracji. Andrzej Halicki odznaczony przez prezydenta Mołdawii

Podczas spotkania z Pavlem Filipem – mołdawskim ministrem technologii informacyjnych i komunikacji, minister Andrzej Halicki rozmawiał między innymi o rozwoju administracji w obu państwach, wykorzystaniu nowoczesnych technologii do komunikacji z obywatelami oraz publicznych e-usługach. Podpisane zostało także memorandum o współpracy w dziedzinie e-administracji. Więcej: mac.gov.pl

Andrzej Halicki – Minister Administracji i Cyfryzacji i Przewodniczący Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Republiki Mołdawii z ramienia Sejmu RP został odznaczony przez prezydenta Mołdawii Orderem Honoru – to najwyższe odznaczenie państwowe dla cudzoziemców.  Otrzymał je za współpracę na rzecz procesu proeuropejskiej integracji.

 

Cyfrowa Polska staje się rzeczywistością na naszych oczach – minister Andrzej Halicki podczas konferencji „Boost Your Business”

18 czerwca podczas konferencji „Boost Your Business – Moc innowacyjności i internetu dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw” minister Halicki przypomniał, że cyfryzacja rozumiana nie tylko jako proces techniczny, ale także społeczny i ekonomiczny, stała się impulsem do rozwoju naszego kraju.

Więcej: mac.gov.pl

Andrzej Halicki – Czy PIS chce mieć wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego?

Minister Andrzej Halicki (PO) – O wojnie, o oszustwach wyborczych słyszałem z ust znanych liderów PiS. Mówię o Jarosławie Kaczyńskim, mówię o Antonim Macierewiczu.

Halicki podkreślił, że „końcówka kadencji Sejmu wiąże się z pracami, które zwykle dość długo trwają, natomiast warto je dokończyć”. – Istotne jest to, że PiS nie ma jeszcze monopolu władzy i to, że Andrzej Duda wygrał, nie oznacza, że może uzurpować sobie wszystkie, nawet niezapisane konstytucyjnie uprawnienia.

– Czy PIS chce mieć wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego?

Więcej: tvp.info

Andrzej Halicki podpisał Kontrakt Terytorialny i spotkał się z mniejszością

Andrzej Halicki,  21.06.2014 TVN24Wśród najważniejszych inwestycji drogowych zapisanych w kontrakcie jest dokończenie budowy drogi ekspresowej S8 Warszawa-Białystok, jednej z kluczowych tras komunikacyjnych w regionie. W umowie zapisano budowę odcinków od Wyszkowa (Mazowieckie) do Zambrowa (już istnieje obwodnica Zambrowa i Wiśniewa) oraz odcinek od tej obwodnicy do Jeżewa. 23-kilometrowy fragment od Jeżewa do Białegostoku również jest zbudowany.

Ważnym elementem umowy są planowane inwestycje kolejowe. Chodzi m.in o modernizację odcinka z Sadownego (Mazowieckie) do Białegostoku na trasie kolejowej Rail Baltica Warszawa-Białystok, ale też modernizację linii z Białegostoku do Bielska Podlaskiego, linii od granicy województwa – Czeremcha-Hajnówka, a także odcinka Lewki-Hajnówka oraz trasy Białystok-Sokółka do granicy z Białorusią w Kuźnicy.

Kategorie
Archiwa