Strona strefaeuro.eu wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej: Polityka cookies

Euro w innych krajach

Morawiecki – Ponieważ Polska nie jest członkiem strefy euro, trudno będzie przyciągnąć największe banki z ich tzw. front desk

„Chcemy przyciągnąć do Polski inwestorów. Ponieważ Polska nie jest członkiem strefy euro, więc trudno będzie przyciągnąć największe banki z ich tzw. front desk, czyli z tą częścią sprzedażową. Natomiast na pewno nie jesteśmy pozbawieni szans, jeśli chodzi o przyciągnięcie ciekawych inwestorów do tzw. middle office czy back office, ale to są również funkcje wysoko płatne, rozwojowe takie jak chociażby zarządzanie ryzykiem, czy zarządzanie informatykami, zarządzanie informacją, danymi. To są bardzo ważne i ciekawe funkcje korporacyjne” – powiedział Morawiecki.

Więcej: bankier.pl

Węgry nie wykluczają przyjęcia euro. Trwają konsultacje z Polską

Minister gospodarki narodowej Węgier Mihaly Varga nie wykluczył przystąpienia jego kraju do strefy euro do końca dekady przy spełnieniu szeregu warunków. Powiedział o tym w wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika „Magyar Hirlap”.

Więcej: wyborcza.biz

60% Greków rozczarowanych rządami Syrizy

Niezadowolenie z polityki pierwszego w Grecji lewicowego rządu odzwierciedla się w przedwyborczych sondażach. Wskazują one na wzrost popularności największej opozycyjnej partii Nowej Demokracji, która minimalnie traci w stosunku do Syrizy. Różnica szacowana jest na 1,5 do 3 punktów procentowych.

Więcej: bankier.pl

Sukces Hiszpanii powinien być przykładem dla strefy euro

W 2011 r. Hiszpania była uważana za przypadek beznadziejny. Teraz jest jedną z najszybciej rosnących gospodarek w strefie euro; prognozowany wzrost PKB w tym roku to 3 proc. Madryt powinien być przykładem dla strefy euro – pisze środowy „Financial Times”.

Więcej: onet.pl

Grecja: przyjęto drugi pakiet ustaw, ale bez trudniejszych reform

Grecki parlament przyjął dziś drugi pakiet ustaw wymaganych przez wierzycieli jako warunek rozpoczęcia rozmów o trzecim programie pomocowym dla Aten. Wg mediów, aby zminimalizować ryzyko odrzucenia reform, zrezygnowano z bardziej kontrowersyjnych zmian.

Więcej:  onet.pl

 

„FT”: Tusk uratował negocjacje z Grecją. „Nie wyjdziecie z tego pokoju”

Około 6.00 nad ranem w poniedziałek, po 14 godzinach ciężkich negocjacji, premier Grecji i kanclerz Niemiec mieli stracić nadzieję na porozumienie i chcieć zakończyć rozmowy. Jak informuje brytyjski „Financial Times”, zdecydowaną postawą wykazał się Donald Tusk i tym prawdopodobnie uratował negocjacje.

Więcej: tvn24.pl

Kategorie
Archiwa